פורום
ניווט בפורום

הרמת מנשך

ציטוט

אני בתהליך של הרמת מנשך. הרופא שם לי גשר בכל צד בלסת תחתונה. התרגלתי מיד לשינוי בגובה המנשך אך אני לא יכולה ללעוס כי אין מגע בין השיניים. אני רק בולעת. הרופא אומר שיש מגע אבל אני מאוד סובלת. מבקש ייעוץ. בתודה מראש.

ציטוט

בכל שיקום של הפה, כולל הרמת מנשך, שנועדה  להחזיר את המימדים הנכונים של שתי הלסתות זו מול זו, חייב להיות מגע בין השיניים של הלסת העליונה והתחתונה, שעונה על כללי הסגר הנכון - תלוליות מול חריצים, בצורה מאוזנת, כולל איזון בין צד ימין לשמאל - דהיינו סגירה של הפה צריכה להיות יציבה ואיכותית, ומכאן גם להמשיך ולבדוק את התנועות לצדדים ובדימוי של לעיסה ותיפקוד.

בדר"כ יש זמן הסתגלות, לא רק לעניין הגובה, אלא כאמור לעניין הסגירה הנכונה, והרופא יכול לבצע התאמות ותיקונים, במיוחד אם עדיין המטופל עם גשרים זמניים.מומלץ לעבור לגשרים הקבועים רק לאחר הסתגלות למצב החדש ותקופת התנסות.

ציטוט

תודה רבה לרופא על התשובה המפורטת.

אני מבקשת חוות דעתך על כך שמעבר לכך שאני לא יכולה לאכול. הרופא אומר שהכל בסדר אך::

1-כשאני שותה מים כואב לי באזור הכתר הימני הזמני שמתחתיו יש מבנים לכתר אך בלי טיפול שורש. אולי נכנסים לשם מים?

2-נראה לי שיש רווח בין הכתרים לבין החניכיים, כשאני מנקה עם קיסם ברווח בין השיניים יוצאים משם חתיכות אוכל. (אני הרי לא יכולה ללעוס רק בולעת)

3-הכתרים הזמניים החליפו את הכתרים הקבועים שהיו לי. השיניים שבגשרים הזמניים גדולות מידי לעומת השיניים המקוריות שלי ושל הגשרים שהיו לי בהתאם. זה מפריע לי. זה יכול להיות תקין ככה?

4-אני מרגישה שההיקף של הגשרים גדול מידי לא כמו שהיה לי קודם. זה מפריע לי בפה ואולי זה קשור גם לנושא המגע בין השיניים?

אני מבקשת את חוות דעתך.

התחברות

בודק...