פורום
ניווט בפורום

כאבי שיניים+אי הירדמות השן בעת טיפול

ציטוט

היי

שמי עמרי ואני סובל משתי בעיות עיקריות במהלך החצי שנה האחרונה.

בעיה אחת הינה כאבי שיניים לאחר סתימה- עשו לי 3 סתימות באזורים שונים בפה לפני כשלושה חודשים ועדיין כואב לי בעת לעיסה של דברים קשים או קראנצ'ים. הייתי אצל רופא והוא הסתכל ואמר שהכל נראה תקין וזה יעבור. עד כה לא מסוגל לאכול דברים קשים על השן.

בעיה נוספת הינה שבכל הסתימות שעשיתי בחצי שנה אחרונה לא נרדמו לי השיניים במהלך הטיפול ולכל הטיפולים היו קשים וכואבים. הייתי אצל כמה רופאים ואף אחד מהם לא הצליח להרדים לי את השן לפני סתימה.

ציטוט

שלום עומרי. לגבי כאבים לאחר סתימות - מצריך בדיקה קלינית ורנטגנית, שלדבריך בוצעה והכל תקין. בהחלט ייתכן שיש בסתימות עמוקות לאחר חור גדול שיש קירבה אל העצב (מוך) ובשל כך ישנה רגישות. אם הכל תקין בסתימות ובשיניים, ואין סימנים של החמרה אלא הפחתת הכאב, מומלץ להיעזר במשחת שיניים שמפחיתה רגישות, ולהסתפק במעקב. אם יש החמרה - כמובן לדווח לרופא.

לגבי הרדמה - אכן מדי פעם יש בעייה, האנטומיה של העיצבוב לכל אדם מעט שונה. יש חומרי הרדמה חזקים מהרגיל למצבים כאלו, ויש שיטות שונות של הזרקה שיכולות לסייע. ולעיתים אין ברירה אלא לבצע מספר זריקות הרדמה עד שמקבלים מצב שאפשר לטפל בו יותר בקלות.

מאחל בהצלחה בשני הנושאים ששאלת עליהם

התחברות

בודק...