פורום
ניווט בפורום

אחרי טיפול שורש

ציטוט

שלום, אני אשמח להבין מה קורה לי בשיניים.
רופא השיניים שלי הסביר לי שאני צריכה לעבור טיפול שורש ונקבעו לי מראש תורים לטיפול שורש, מידות וכתר. במהלך הטיפול הראשון כשהוא ניקה את הדלקת, בצילום הוא ראה שהדלקת נמצאת בין שתי שיניים, ולכן הטיפול צריך להיעשות בשתיהן. בטיפול השני הוא אמר שהדלקת ממש חמורה, ולכן אחרי הטיפול הוא שם סתימה חזקה ואמר שאי אפשר לעשות כרגע כלום (מבחינת כתר) עד שהדלקת תעבור ועליי לבוא בעוד חצי שנה לביקורת. שאלתי מה עליי לעשות כדי שהדלקת תעבור, והוא אמר שהוא כבר עשה. אני אשמח להבין מה בעצם הוא עשה ואיך הדלקת אמורה לעבור לבד?
כרגע עדיין כואב לי (אחרי שלושה ימים). וכשאני לוחצת קלות מתחת לשן על החניכיים, עדיין יוצא נוזל לבן שאני מניחה שזו הדלקת.. זה אמור להיות כך?

תודה

ציטוט

אין לאף רופא אפשרות לנחש מה קורה שם, אין צילום רנטגני ואין רשימת הטיפולים שבוצעו. על כן אני מנחש - מצב הדלקת היה כזה שהצריך שלב שנקרא "חבישה" ובו הרופא מחטא את תעלות השורש המזוהמות והמודלקות, ומניח חומר מיוחד בתוכן,ואז סוגר עם סתימה זמנית.

אבל:

1. זהו ניחוש מושכל - הסבר מדוייק רק הרופא האישי יוכל לתת
  2. אם אכן זהו הטיפול - בדר"כ יש לחדש מדי כמה שבועות, ולא רק לאחר חצי שנה, עד למיגור הדלקת. כמו כן לבדוק את איכות הסתימה הזמנית - מדי פעם הן מתפוררות.
  3. בכל מקרה את מתארת מצב של החמרה - כאב, הפרשה וכולי - יש לעדכן את הרופא ולהגיע לבדיקה עדכנית ולטיפול נוסף במידת הצורך, וכמובן הסבר והנחיות
  4. עצה כללית - גם אם אין כאב בכלל - לא ללעוס על השיניים האלו עד לאישור הרופא

התחברות

בודק...