פורום
ניווט בפורום

ציפוי שיניים למינייט

שלום ד"ר וולפין, מבקש לשאול 1) האם זה נכון שניתן לכסות שורשים חשופים כאשר מבצעים ציפוי שיניים בלמינייט? אני שואל כיון שקראתי בכמה מקומות שזה אפשרי ואני טיפוס שלא נוטה להיסתמך לכל מה שכתוב, לכן אבקש שתאיר את עיניי על ידי חוות דעתך המקצועית בנושא 2)במידה וכן, מה ניתן לעשות במצב כאשר חשיפת השורש קצרה? 3) אני הבנתי שבדרך כלל מצפים 4 שיניים קידמיות, אם כך מה ניתן לעשות להתאמת הגוון כאשר הניבים נוטות קצת לגוון צהבהב? אשמח אם תוכל להשיב בהקדם האפשרי. הרבה תודה.

שלום, אכן חכם מצדך לא להאמין לכל פרסומת שכתובה, וראוי להתייעץ עם הרופא שמציע טיפול באופן אישי ול רק להסתמך על האינטרנט (כולל על הפורום כאן, זהו רק יעוץ כללי ולא איבחון אישי...)

1. אפשר רק במקרים קלים של נסיגת חניכיים לכסות את החלק שנחשפ בשורשים ע"י הציפוי (למינייט), אבל חשוב הרבה יותר בכלל לאבחן כבר מלכתחילה מדוע יש נסיגת חניכיים ולפתור את הבעייה הזו קודם, כיוון שאם הבעייה תימשך ותחמיר הרי שגם לאחר הציפויים ימשיכו החניכיים להיעלם והשורשים להיחשף. כל שכן הבעייה לא רק תחמיר מבחינה אסתטית, אלא גם מבחינה רפואית, כיוון שככל שהחניכיים נסוגות גם עצם הלסת ורקמות חשובות נוספות הולכות ונעלמות (כלי דם, עצם, סיבי חניכיים ועוד). על כל זה אפשר לקרוא למשל אצלנו באתר לגבי דלקות חניכיים, צחצוח אגרסיבי ועוד.
  2. הבחירה בציפוי וכמה שיניים צריכות לקבל ציפוי (אם בכלל) ראוי שתבוצע גם לאחר בחינה אישית אסתטית ורפואית של החיוך שלך - למשל האם לא ניתן לבצע יישור שיניים לפני שבוחרים בציפויים? האם הלבנת שיניים אולי תעזור לבעיה האסתטי? וכמובן חשוב מכל - האם השיניים והחניכיים בריאות?
  3. אם לבצע ציפויים - הרי שהשאלה שלך מצויינת ואכן ברוב המקרים מבצעים ציפוי ל4 החותכות העליונות, או כבר לכל השיניים שנחשפות בחיוך, אם יש צורך אסתטי בכך. הניבים תמיד צהבהבים יותר גם במשנן טבעי בשל גודלם, עוביים וצורתם, מה גם שמפרידים בין האיזור הקדמי של החיוך לאיזור האחורי - כך שלעיתים תהיה דווקא בעייה אסתטית לצפות גם אותם, כשהצבע החדש יראה יפה מקדימה - אך לא תמיד בחיוך / דיבור כשמסתכלים עליך מהצד.

התחברות

בודק...