פורום
ניווט בפורום

חשיפת ציפוי חרסינה מכתר חדש במהלך התקנה

ציטוט

שלום רב לכם פורום ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל,

ברצוני להתייעץ עם ניסיונכם ומקצועיותכם.

באחת המרפאות בארץ התחלתי טיפול כתר על שן קדם טוחנת בלסת תחתונה. עשיתי בה גם טיפול שורש.

בסדרה של ששה מפגשים (ללא קשר לטיפול השורש) הוכתר לו הכתר אך לא בהצלחה. משלב הטיפול הרביעי נוכחתי לראות כי הכתר לא יושב טוב והוא גבוהה מקו השיניים וגם הרופא לא מרוצה מזה.

בין המפגש החמישי לשישי נזקק הכתר להשלמת חומר חרסיתי כתוצאה בכך שהרופא ניסה ללטש חומר כדי לרדת לקו הסגירה וחשף במסגרת פעולה זו את התושבת המתכתית תחת הציפוי.

במפגש השישי כשחזר הכתר עם התיקון על המכש שיצר הוא הבין שלא יהיה חדש תחת השמש ושלא יתיישב טוב אז פשוט אמר לי שהוא ילטש קצת בשן הטבעית הנגדית וכך עשה, הדביק וליטש ואמר לי תתחדש ושלח אותי לדרך, לא ניסה להעביר חוט דנטאלי בין השכנות לה, אלא רק עשה עם החתיכת בד ההיא של הצבע הכחול טאק-טאק-טאק סגירה-סגירה-סגירה וזהו.

יצאתי לרבע שעה ואז חזרתי להגיד לו שזה לא נסגר טוב, חצי פה נסגר על שן אחת, אחרי ייבוש קל בחוץ הכניס אותי שוב ליטש לי את הציפוי ויצר שוב את אותו המכתש ששלח לכיסוי חוזר במפגש חמש, מכתש \ון של כמה מילימטרים ושוב עם נקודה של חשיפת התושבת המתכתית, אמרתי לו זה חשוף, הוא השיב שזה בסדר ככה, זה יותר טוב נגד שחיקה. אמרתי לו שאני לא מרוצה, זה לא תוצר שצריך להתקבל ככה. הוא פשוט לא ענה ולהנחתי האישית רק כדי שאני אתמודד עם התסכול שבין חוסר המענה לתחושת הפקק של המוזמנים הבאים בתור.

צילמתי את הכתר שהותקן לי, אם מראה על החור החשוף. איך ממשיכים מול כזו התנהלות?

ולמה זה מרגיש שאנשי אמת וצדק הופכים לזן נדיר?

לפחות ברמת ההקשבה בערוץ, כבר תודה לכם

ציטוט

באופן כללי - כמעט בכל יום אנו מוצאים עצמנו מודדים עבודת מעבדה בפה המטופל, ברוב המקרים וגם כאשר העבודה מבוצעת מהחומרים האיכותיים ביותר ובמעבדה איכותית ביותר אנו נאלצים לבצעים תיקונים שונים, בהתאמה למצב בפה ולרקמות השונות הקיימות - בעיקר שיניים וחניכיים. כך שמדידה / תיקון / תכנון מחדש הם פעולות שגרתיות. כמובן נדיר שממש צריך לבצע הכל מחדש אבל גם זה קורה.

אני ממליץ לך לקבוע פגישה מסודרת עם הרופא, להסביר לו מה מפריע לך מבחינה של הושבת הכתר, מיקומו, מראה וכולי, ולבקש ממנו לפתור את הבעייות אם קיימות.לא להגיע למצב של קצר בתיקשורת או נתק מוחלט, ככל האפשר. ורק אם לא תקבל מענה הולם בעיניך או החלפה / תיקון של מה שלקוי לכאורה - אפשר להתייעץ כמובן עם רופא אחר ולקבל דעתו על המצב, ולהחליט כיצד להתקדם.

ציטוט

אני מאוד מודה לך את הזמן בעיון שאלתי. תודה לך ששיתפת מהזווית המקצועית והבין אישית.

אשתדל שזה יתקדם לכיוון פתרון בדרכי נועם ובאמונה שהאמת תעמוד לשני הצדדים.

ברכה והצלחה לכם

התחברות

בודק...