פורום
ניווט בפורום

שריפה ונשיכת בלשון לאחר שתלים

ציטוט

שלום, עשיתי 3 שתלי בייקון בלסת תחתונה ימין. לאחר החשיפה וכיפות הריפוי, הלשון שרפה בצד ובקצה, ולאחר כמה ימים נרגע ופחת. עכשיו כשהרכיבו לי את הכתרים חזרה התופעה ובנוסף בעת האכילה (דווקא על הצד השמאלי) ננשכת לי הלשון בצורה לא צפויה וכואבת בצידה הימיני בסוף, מקביל לשן האחרונה(אולי משן בלסת העליונה). שאלתי למה הלשון שורפת ומדוע ננשכת תוך כדי אכילה.אודה לתשובה

ציטוט

שינויים בתחושה בלשון / הפרעה בלעסיה / קשיים בהסתגלות יתכנון מסיבות שונות ומוכרות לנו, כמובן יש לבצע בדיקה ולהסביר את התופעות מול הרופא האישי שביצע את הטיפולים 

ציטוט

תוכל בבקשה לפרט את הסיבות האפשריות לשריפה בלשון?

ציטוט

יש די הרבה כאמור, בראש ובראשונה יש לבדוק אם יש בעייה כלשהי בהפרשת הרוק, למשל בגלל תרופות שונות (ובמיוחד ריבוי תרופות שגורר יובש פה), חסימת צינוריות הרוק, מחלה כללית כלשהי (יש מחלות שידוע שפוגעות בהפרשת הרוק, כמו סוכרת לא מאוזנת, שיוגרן, לופוס, פיברומיאלגיה, גיל המעבר ועוד), זיהום בבלוטות הרוק, מצב נפשי (למשל סטרס, חרדות) וכולי.

אם מבחינת הכירורגיה שבוצעה והשיקום שבוצע הכל תקין לדברי הרופא המטפל ולאחר בדיקתו העדכנית, אני ממליץ לפנות לבדיקה עם רופא שיניים שהוא בעל התמחות שנקראת "רפואת הפה" להתייעצות, בהתמחות זו בין היתר גם מבררים ומטפלים ביובש פה ובתופעות שלעיתים מכונות burning mouth syndrome - תסמונת הפה השורף.

יש הפניות לבתי חולים עם טופס 17 (אך ההמתנה מאוד מאוד ארוכה), יש באוניברסיטאות ת"א והדסה, ויש כמובן מומחים במרפאות פרטיות

התחברות

בודק...