פורום
ניווט בפורום

הלכתי לרופא שיניים חדש כי הקודם נפטר, עשיתי 2 טיפולים ולא קיבלתי קבלה

ציטוט

ולא פירוט הפעולות שנעשו.
נאמר לי שזה לא מקובל לבקש זאת.
אני לא מבין, עשיתי פעולות רפואיות ושילמתי להם ולדעתי זכותי לקבל את הפירוט מודפס.

מה אפשר לעשות בעניין הזה?

ציטוט

בפירוש עבירה על החוק ואפילו כפולה, לכאורה: ראשית, יש לקבל חשבונית/קבלה עבור כל טיפול. אם מסרב בעל העסק לתת הנ"ל, אפשר להתלונן לרשויות המס.
שנית, לגבי כל טיפול רפואי שמבוצע בגופך, הרי הוא חלק ממה שנקרא "הרשומה הרפואית" ולפי חוק זכויות החולה חובה על המטפל לתת העתק מהנ"ל לפי בקשת המטופל.
יש להבהיר שתי העובדות הנ"ל לרופא, אם יסרב כדאי להגיש תלונה למשרד הבריאות.

כל טוב,

ציטוט

ואמרה לי שהפירוט מוכן ואני יכול לבוא לקחת.
באתי ולקחתי ואכן היה שם פירוט של כמה דפים ,
דף של הבדיקה ,100שקל.
דך של שיננית ,200 שקל.
דף של 2 סתימות עמוקות שיניים טוחנות 400 כפול 2.
ועוד דף של פעולות שצריך לעשות בעתיד ,הצעת מחיר .
הסברתי לה שככה רופא לא צריך להתנהג וגם זה שאני שואל הרבה שאלות ושאני נודניק (שזה קצת נכון) לא צריך להיות סיבה לחוסר סובלנות של הרופא, ובהתחלה הרופא היה דווקא נחמד וראיתי שהוא נשמע סימפטי ואחרי הטיפול ובמיוחד ששאלתי אותו על הכאב שיש לי עדיין בסתימה העמוקה, ואז הוא כבר נשמע לגמרי אחרת, וממש לא בא לי שיטפל בי רופא שאין לו זמן בשבילי.
גם לא בחינם!.

אגב הטא אמר לי שזה יכול לכאוב כמה זמן אחרי הסתימה , ושאני שואל אותם שאלות כל הזמן , ושאני מבקש פירוט וכל זה נותן לו הרגשה כאילו "אני מרמה אותך " ... ועוד כאלה וכאלה ,
בקיצור אני אישית מאוד לא אוהב רופאי שיניים, ואינני מאמין להם באמת (מצטער אבל זה מה שאני מרגיש , זו האמת) וגם לא סתם אני שומע סיפורים למינהם על רופאי שיניים , ואני באמת לא מופתע.
חבל שזה המצב.

ציטוט

צר לי שאתה מאוכזב, אבל כמובן מרופא שנוהג כך אל תצפה לסבלנות. אישית לא הייתי חוזר למקום כזה, בין אם רופא ובין אם אינסטלטור, ירקן, חנות בגדים ועוד אלך דוגמאות לשירות טוב לעומת שירות או יחס גרועים.
בקש המלצות על רופאים מחבריך, כאלו שלא רק טובים מקצועית, אלא גם נוהגים בסבלנות ודרך ארץ למטופל, וכמובן מספקים קבלות ומסמכים בהתאם לבקשתך.
מצד שני, אל תעשה הכללות, רוב רופאי השיניים אינם כאלו, לפחות כך אני רוצה לקוות...

כל טוב,

ציטוט

אותה התנהגות חוזרת על עצמה...

רופא שיניים ההופך עורו ומתחיל לצעוק ולהשפיל כשמבקשים ממנו
העתקי צילומים
או קבלות
או פירוט הטיפולים שביצע
או תכנית עבודה מראש......

מתעלם מפניות לאבחון בעיות שגרתיות(עש/שת למשל) ודוחף בכוח טיפולים
יקרים ומשתלמים לו ואז מתברר שכלל אין בהם כל צורך.....

ציטוט

כלומר, גם הרופא האחרון אני בטוח אגב שהוא רופא טוב מבחינה מקצועית, וגם ראיתי איך פועלת האסיסטנטית שלו ( לא שאני מבין כזה או יכול לתת חוות דעת על רופאים) אבל ההתנהגות שלהם וסגנון העבודה שאני ראיתי כשאני הייתי על מיטת המטופל, בכל אופן התחושה שלי שהם רציניים ןמרגישים את המטופל.

אבל בקטע ששארלתי הרבה שאלות, כי האמת שחשוב לי להבין מה הבעיה, ומהן האפשרויות לפתרון ,ולא סתם לעשות , כדי לעשות וזהו.
שיניים זה לא כמו איברים אחרים , זה משהו שונה.
למזלי, באמת למזלי ,מצב השיניים שלי סביר, ואני מקפיד לעשות צחצוח וחוט דנטלי ,רק כדי לשגע את החיידקים בפה .
תודה על התשובות דוקטור.

ציטוט

לגבי המשפט "זה המצב אצל רוב רופאי השיניים" - תרשה לי לחלוק עליך, אני ממש לא מסכים איתך בהקשר הזה.
לא הייתי קונה/מטפל/ אצל אדם שמתנהג בצורה שתיארת , לא במרפאה ולא בחנות/מסעדה וכולי.

כל טוב,

ציטוט

קודם כל, אני שמח שמצאת רופא שהוא יותר מקצועי בעיניך, ואתה רגוע יותר מבחינה זו. שנית, כמובן שעליו להסביר את מהות הטיפול ומה הוא מבצע, וחובתו לענות על שאלות. מצד שני, אי אפשר ללמד הכל... ולכן כדאי גם להחליט מה חשוב לשאול ומה אפשר לקרוא בבית עם גוגל או ויקיפדיה...
כל טוב

ציטוט

התשובה שענו לך (על טיפולים מיותרים שהרופא דוחף וכדומה) היא לא שלי אלא של מישהו אחר, אבל אני דווקא מסכים עם זה )
בכל מקרה חבל חבל שהרופא שיניים ההוא הפך להיות כזה חסר סובלנות, ועניין הקבלות וכל זה.
זה המצב , אני ממשיך הלאה.
ושוב תודה על התשובות ביי...

ציטוט

Show More From the Department of Public Health Sciences, University of California, Davis, Davis; Moores Cancer Center and Department of Family and Preventive Medicine, Division of Biostatistics, University of California, San Diego, La Jolla; Stanford Prevention Research Center, Stanford University, Stanford; Kaiser Permanente Northern California, Division of Research, Oakland; City of Hope Comprehensive Cancer Center, Duarte, CA; Department of Nutritional Sciences, Arizona Cancer Center, University of Arizona, Tucson, AZ; Center for Health Research, Portland, OR; Yakama Valley Memorial Hospital, Yakima, WA; and Department of Health Disparities Research, The University of Texas M dutasteride vs finasteride 2014

התחברות

בודק...