חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

טיפול שיניים לנזקקים, מעוטי יכולת, אוטיסטים וניצולי שואה

טיפול שיניים לנזקקים, מעוטי יכולת אוטיסטים וניצולי שואה

 ד"ר גיא וולפין, מנהל הפורום

אין אדם שלא נזקק לטיפולי שיניים, אך לא תמיד הוא יכול להרשות לעצמו טיפולים שיבטיחו לו את היכולת לאכול, לדבר, לחייך, ולהנות מאיכות חיים טובה לפחות בהקשר הנ"ל. להלן מצורפות מספר עצות לאוכלוסיות מעוטי יכולת וניצולי שואה. המדינה מסבסדת חלק מטיפולי השיניים דרך סל הבריאות וקופות החולים, אך לקבוצות של ילדים ו/או קשישים, ואין מענה לכל הצרכים ולכל הזקוקים לעזרה.
 

1.  מומלץ לפנות ללשכה הסוציאלית העירוני באיזור המגורים, או דרך המוקד העירוני: רוב העיריות מתפעלות מרפאות שיניים עירוניות, או שנמצאות בהסכם עם מרפאות שיניים בעיר. יש להר"ש רופאים מתנדבים ברשויות המקומיות המטפלים במעוטי יכולת בהפניית מחלקת הרווחה ברשות הספציפית.

 

2. בבתי הספר לרפואת שיניים באוניברסיטאות ת"א ובירושלים סטודנטים מטפלים בילדים בחינם, ובעולים חדשים (חלק מהטיפולים בחינם בשנה הראשונה בארץ, וחלק מהטיפולים במחירים סמליים)

- בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב: 03-6406578, 03-6406016

- הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת הדסה , ירושלים: 02-6776177 

 

3. לניצולי שואה נזקקים: להר"ש מספר רב של רופאי שיניים מתנדבים להעניק את רוב טיפולי השיניים בחינם או במחירי עלות מעבדה/חומרים. יש לפנות דרך העמותה כל-זכות:   טיפולי שיניים לניצולי שואה מהקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל או בטלפון 03-6090866.  יוזמה של ד''ר חן, יושב ראש הר''ש, ופעילים בה עשרות בעלי מרפאות פרטיות בארץ. אתם מוזמנים להאזין לתכנית הרדיו "זה מגיע לכם" של גילי תמיר הנפלאה ב"כאן - רשת ב' " , אשר שודרה בשבוע שעבר לרגל יום השואה, ובה מידע רב שאולי יעזור לניצול שואה שאתם מכירים. מידע נוסף יש גם באתר הר"ש באינטרנט Www.ida.org.il

4. באתר העמותה כל-זכות יש מידע נוסף לגבי טיפולי שיניים לנזקקים

 

5. רצ"ב גם נוהל משרד הבריאות לגבי שרות דנטלי לנזקקים במרפאות ציבוריות או פרטיות

 

6. לגבי טיפול שיניים באוטיסטים, רצ"ב מספר קישורים שאולי יוכלו לעזור, ויש עוד בחיפוש בגוגל :

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה - אלוט 

טיפולי שיניים לאנשים עם מוגבלויות - כל זכות

טיפולי שיניים לאנשים עם מוגבלויות במרפאת בית איזי שפירא

 

7. ״פיית השיניים״ הינו פרויקט בתכנית ״לשנות עולם״ הפועלת לקידום יזמות חברתית של סטודנטים, בשילוב קידום בריאות בקרב אוכלוסיות מודרות. הפרויקט הוקם לקידום בריאות הפה בקרב אוכלוסיות הקצה ובפרט בצעירים על רצף הזנות. במסגרת הפרויקט, נבנה מענה המבוסס על מיפוי מקיף של הבעיות עבור כל אחד מהצעירים והתאמת טיפול הלוקח בחשבון הן את הצרכים הדנטלים והן את החסמים הפסיכולוגיים הנלווים לטיפולים אלו. הטיפולים ניתנים על-ידי סטודנטים ומתמחים ברפואת שיניים במרפאת השיניים האקדמית באוניברסיטת תל אביב, לצד ליווי מקצועי של רופאי הפקולטה. בנוסף, יעברו צעירים נבחרים הכשרה מקצועית שתאפשר להם להשתלב במעגל העבודה בתחום סייעית שיניים. הקורס יועבר בתיאום עם הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב. המיפוי והטיפול הרפואי נעשים בתיאום עם רופאים מאחוות אלפא אומגה תוך שיתוף פעולה של ארגון הלב 7/24( של עמותת עלם והפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב).  

 

דניאל: 0527599977

מריאל: 0545311918
אריאל: 0524546294

עמוד הפייסבוק של פיית השיניים: https://www.facebook.com/search/top/?q=tooth%20fairy%20-%20%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%AA%20%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D&epa=SEARCH_BOX

 


 

רופאי שיניים מתנדבים עיטור האור הרש שואה נזקקים

 

 

רופאי שיניים מתנדבים שואה

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite