חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

יישור שיניים – רפואה מודרנית

אחד התחומים החשובים שבהם עוסקת רפואת שיניים מודרנית הוא יישור שיניים. למרות שיש נטייה בקרב אנשים שונים להמעיט בחשיבות פעולה שכזאת, הרי שאנשים שסובלים משיניים עקומות עשויים בהחלט לסבול סבל רב.
בשורות הבאות נספר מהן הסיבות שמובילות לשיניים עקומות, ומהי השיטה המרכזית שבאמצעותה נהוג לבצע יישור שיניים ברעות ובמקומות אחרים בכל רחבי הארץ.


הסיבות לשיניים עקומות


לפני שנספר על הדרכים לביצוע יישור שיניים ברהט וכמובן גם במקומות אחרים, ראוי לספר מהן הסיבות לבעיה של שיניים עקומות (תופעה שמכונה בלשון מקצועית גם "ליקוי סגר").
סיבה מרכזית שמביאה לבעיה של שיניים עקומות היא ההרגל למצוץ אצבע בילדות. תופעה כזאת משפיע מאוד על צמיחה נכונה של שיני החלב אך היא ממשיכה להשפיע גם לאחר התחלפות השיניים שכן הן מתחלפות באופן מדורג.
סיבות נוספות להתפתחות בעיה זו הן גנטיקה, חבלות ונפילות וכן עקירה של שיניים. הרווחים הלא אחידים שנוצרו לאחר השלמת העקירה משפיעים לאורך הזמן ומביאים להשלכות לא נעימות ולעיתים גם לא אסתטיות כאשר נמנעים מטיפול של יישור שיניים.


חשוב לטפל ולא להזניח


לאחר שראינו את הסיבות לשיניים עקומות, נראה מהם הנזקים והסבל שמהם סובלים אנשים שדוחים או נמנעים מטיפולים של יישור שיניים. בין הבעיות המרכזיות ניתן למצוא:
•  סיכון מוגבר לעששת ולפגיעות נוספות – בשל הקושי לטפל נכון ולצחצח את כל חלקי השיניים באופן אפקטיבי.
•  כאבים – שיכולים להיות קלים מאוד אך גם הרבה יותר חמורים.
•  אסתטיקה – חלק ניכר מהפונים לטיפולי יישור שיניים עושים זאת כדי לשפר את הביטחון העצמי וליהנות ממראה שיניים יפה וטבעי יותר.
•  ליקויי דיבור ולעיסה – מאפיינים מצבים קשים של שיניים שאינן ישרות.
לסיום, נספר שטיפולי יישור שיניים במכבים ובאזורים אחרים נעשה על ידי שימוש בסמכים מסוגים שונים. ניתן לבקש גם טיפול בדגמים נסתרים או שקופים.
 

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite