חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

אורתודנט – טיפול אסתטי ובריא

יש אנשים הסבורים שטיפול של יישור שיניים הוא טיפול פשוט ולא מורכב. למעשה, כדי לבצע את האבחון ואת הטיפול בצורה מיטבית דרוש איש מקצוע מעולה, שאיננו סתם רופא שיניים. המומחה הנכון ביותר לביצוע המשימה הוא רופא בעל התמחות מקצועית שנקרא גם אורתודנט.
בשורות הבאות נספר מדוע חשוב להתייעץ עם אורתודנט בשדרות או בכל מקום אחר בארץ, כבר בגיל צעיר ולמעשה, בכל גיל. בנוסף, נראה האם יישור שיניים הוא טיפול אסתטי בלבד או שיש לו גם משמעויות נוספות, לא פחות חשובות.


לא רק לבני נוער
סברה שגויה גורסת שטיפול של אורתודנט נועד אך ורק לבני נוער. בעבר, אין ספק שמרבית הטיפולים של יישור שיניים בוצעו בנערים ובנערות. כיום, לעומת זאת, יותר ויותר אנשים מגיעים לאבחון ולטיפול גם בגילאים מבוגרים ואפילו מבוגרים מאוד. יש גם הורים אחראיים שדואגים לייעוץ ולטיפול עבור הילדים.
חשוב להבין, אורתודנט באור עקיבא או במקומות אחרים יכול לסייע מאוד למנוע החמרה בצמיחת שיניים לא נכונה בילדים. הוא גם יכול לסייע בייעוץ למניעת הרגלים רעים כגון מציצת אצבע מעבר לגיל הינקות. בנוסף, הוא בהחלט יכול להתאים שיטות טיפול אפקטיביות גם לצעירים, גם לבני נוער וגם למבוגרים, לרבות טכניקות בלתי נראות (למשל, שימוש בסמכים שקופים).


לא רק אסתטיקה
כדאי לדעת שטיפול של אורתודנט מומחה יכול להביא להטבה במראה ובאסתטיקה של החיוך, אבל לטיפול יש גם השלכות נוספות, הרבה מעבר לכך. אורתודנט ביבנה ובמקומות אחרים מציע בין היתר:
• הקלה לכאבים – כאשר השיניים עקומות מאוד או צומחות בצורה לא נכונה, עשוי המטופל לסבול כאבים קשים עד כדי בלתי נסבלים.
• שיפור בהיגיינת הפה ומניעת מחלות שיניים וחניכיים – שיניים עקומות נוטות לבוא ביחד עם יותר בעיות של עששת, אבנית, מחלות חניכיים, וזאת בשל המנח הלא טבעי.
• שיפור יכולת הלעיסה והדיבור – טיפול של אורתודנט ביבנה מאפשר שיפור של ממש גם בשני היבטים חשובים אלה.
 

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite