חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

פורום רפואת שיניים
תשובה

 ראשית, הרופא חייב לתת למטופל העתק התיק הרפואי, אך לא חייב להעביר אותו למרפאה אחרת בעצמו. האם יחייב בתשלום? כאמור אין הגדרה ספציפית בחוק, למיטב ידיעתי, או תעריך שנהוג.

שנית, גם המטופל אמור להבין שיש בכך עבודה שגוזלת זמן, ובתיק גדול - בוודאי זמן ומשאבים. גם כשמבקשים העתק תיק רפואי מאישפוז ממושך שהסתיים והחומר נמצא בארכיון, משלמים עבור הזמן שלוקח לבצע זאת.
יחד עם זאת מצופה שזה יהיה סכום סמלי עבור הזמן והאיבחונים (וזאת נרשם גם בנוהל בריאות השן 2.2 של משרד הבריאות, סעיף 9). אך אין הגדרה בחוק מהי העלות.

 

מתוך חוק זכויות החולה:

פרק ה': הרשומה הרפואית והמידע הרפואי
17. חובת ניהול רשומה רפואית
(א) מטפל יתעד את מהלך הטיפול הרפואי ברשומה רפואית; הרשומה הרפואית תכלול, בין היתר, פרטים מזהים של המטופל והמטפל וכן תכלול מידע רפואי בדבר הטיפול הרפואי שקיבל המטופל, עברו הרפואי כפי שמסר, איבחון מצבו הרפואי הנוכחי והוראות טיפול; ואולם תרשומת אישית של המטפל אינה חלק מהרשומה הרפואית.
18. זכות המטופל למידע רפואי
(א) מטופל זכאי לקבל מהמטפל או מהמוסד הרפואי מידע רפואי מהרשומה הרפואית, לרבות העתקה, המתייחסת אליו.

 

 

הודעה חדשה
נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
תמונה:
גודל קובץ מקסימלי 200k (גודל תמונה משוער 800x600)
Capcha

נא הזן את הקוד בתמונה

CAPTCHA Image [ שנה תמונה ]

שלח

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite