חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

פורום רפואת שיניים
תשובה

שלום לאסף וקטי. ראשית אעיר כי התחושה היא גם של חוסר אמון, אבל גם של זלזול והנ"ל מאוד צורם לי, כרופא וכאדם. ביטויים כמו מחרטטים אותנו, סיפורי סבתא, מוסכניקים, מסחטת כספים???

הרופא לא יכול ללמד אתכם רפואת שיניים ואת כל ההחלטות המקצועיות והאיבחונים, ועל כן אין זה הולם לרשום ביטויים מעליבים. הרופא בהחלט צריך לתת מידע על מצב השן ועל הטיפול בה, וייתכן ולא הוסבר מספיק, או שהוסבר ולא הבנתם. כמובן שאיני פוסק מהו מצב השן ואין לדעת דרך האינטרנט. יותר הולם הוא שתיגשו לקבלת הסבר מעמיק מהרופא האישי, ובוודאי מתוך גישה של רצון להבין ולטפל. אגב, רופאים שמנסים לבצע סתימות עמוקות ולא מייד לרוץ ולבצע טיפולי שורש וכתרים דווקא ראויים בעיניי להערכה!

כל טיפול שמבוצע צריך להיות מוסבר, ולקבל את הסכמת המטופל. במקרה ספציפי זה, כנראה שהיה חור מאוד עמוק מתחת לסתימה (לפי מה שהבנתי מהכתוב), והרופא רצה לבצע סילוק הסתימה והעששת, וסתימה חדשה. אך אם מסתבר תוך כדי טיפול שכבר החיידקים והריקבון חדרו אל העצב - לא אפשרי לבצע רק סתימה אלא להמשיך לניקוי העצב וביצוע סתימת שורש.

על טיפול שורש תוכל לקרוא כאן כדי להבין את התהליך. ברגע שיש צורך בטיפול שורש, אי אפשר לבצע רק סתימה או רק טיפול רק באחת התעלות של העצב בשן, אלא חייבים לטפל בכולן. ברוב המקרים יש לבצע מבנה לאחר מכן וכתר להגנה על השן. גם כאן נא לקרוא את ההסברים וכמובן לשאול את כל השאלות את הרופא האישי, לגבי תהליכים ומחירים, כדי לא להגיע שוב למשבר אמון.

לגבי מחירים - לא אכנס לנושא בכלל.

בהצלחה

הודעה חדשה
נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
תמונה:
גודל קובץ מקסימלי 200k (גודל תמונה משוער 800x600)
Capcha

נא הזן את הקוד בתמונה

CAPTCHA Image [ שנה תמונה ]

שלח

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite