חיפוש רופאים

אזור בארץ

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

חיפוש לפי שם רופא

פורום רפואת שיניים
תשובה

לגבי הסבר למטופל - אמנם הרופא לא יכול "ללמד רפואה" אך בוודאי שהרופא צריך להסביר את אבחנותיו והמלצותיו (גם על פי חוק וגם מעצם היותנו בני אדם שצריכים הסבר מינימלי על בעיות רפואיות) . בין אם זה קופ"ח ובין אם זה פרטי - עברו מזמן הימים בהם המטופל היה מקבל אוטומטית את הוראות הרופא, פותח פה, מקבל זריקה וטיפול, יוצא לשלם וזהו. יתרה מזאת, בפירוש כל טיפול רפואי יבוצע (ובמיוחד טיפולים כירורגיים) רק לאחר מתן "הסכמה מדעת", דהיינו המטופל מסכים לטיפול לאחר שהינו מבין את מטרת הטיפול והאבחנה, יתרונות חסרונות וסכנות אם יש. 

לגבי כאבים - לא כל חור כואב, גם אני עד היום מופתע לעיתים (לאחר 20 שניות ניסיון...) שאנשים לעיתים מגיעים עם חורים גדולים ולא מרגישים שום כאב... קורה. זה לא אומר שהכל בסדר, ונחדד- גם אם לא כואב כלום, כדאי להגיע לפחות פעמיים בשנה לניקוי ובדיקה של השיננית, ופעם בשנה לבדיקת הרופא.

לגבי סתימות - כמו כל דבר, הן לא שורדות לנצח, ואם יש שבר בסתימה או סדק - חיידקים יחדרו דרכו פנימה לשן ויתחילו נזק חדש. כמו כן החיידקים יכולים לחדור לשן מאיזורים אחרים, גם אם הסתימה תקינה לחלוטין.

לגבי כתרים טרומיים שבוצעו בילדות - אלו כתרים לא מדוייקים, ממתכת פשוטה, אינם אנטומיים ואינם מדוייקים. הם נעשים בגלל שאין ברירה אחרת בילדות. כדאי להחליף אותן מגיל 18 ולא להמתין לצרות.

 

הודעה חדשה
נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
Capcha

נא הזן את הקוד בתמונה

CAPTCHA Image [ שנה תמונה ]

שלח

firstAid

חיפוש באתר

toProfSite