הר"ש יצאה במסע הסברה לציבור המתרפאים הרחב

  חבר/ה נכבד/ה,


הר"ש יצאה במסע הסברה לציבור הרחב על החשיבות והיתרון שבשמירה על קשר מתמיד בין המטופל לרופא השיניים האישי-משפחתי. 
מסע ההסברה יצאה  בפייסבוק, באינטרנט, בגוגל ובישראל היום.

בימים אלו אנו נמצאים בפני הממונה על הגבלים עסקיים בבקשה כי יאפשר להסתדרות להיות מעורבת בהקמת תאגיד ייעודי לרפואת שיניים. 

אם יינתן אישורו של הממונה להקמת התאגיד הייעודי הגברת מודעות הציבור לקשר האישי עם רופא השיניים תסייע גם לקידום האפשרות של הקמת תאגיד ייעודי ברפואת השיניים. מתן אישור להקמתו של התאגיד יאפשר מתן טיפולי שיניים לילדים חינם במסגרת חוק בריאות ממלכתי גם אצל רופ"ש הפרטיים, שיועסקו על ידי התאגיד.

מסע ההסברה נועד בין השאר לגרום לאזרחים לחשוב ולעשות חשבון נכון מה העלויות והתועלת של כל הגימיקים הפרסומיים אשר בהם משתמשים תאגידים גדולים על מנת למשוך את המתרפאים מרופאי השיניים האישיים שלהם אליהם. 

חברים רבים שואלים, למה נחוצה הקמת תאגיד ייעודי לרפואת השיניים. חומר הסברתי רב נשלח אליכם בנושא זה בעבר, מספר פעמים. אנו נחזור ונבהיר כאן את הדברים.
במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, המדינה מחלקת את הכספים המיועדים לטיפולי שיניים בצורת קפיטציה (כלומר, לפי גולגולת) בהתאם להשתייכות של הילדים לקופה כזו או אחרת.

נכון להיום (כל עוד התאגיד היעודי ברפו"ש לא קם), ילדים יכולים לקבל טיפול חינם (כלומר טיפול במסגרת סל הבריאות) אך ורק במרפאות שיניים השייכות או מנוהלות ע"י ארבע קופות החולים הקיימות או ע"י תאגידים הסמוכים אליהן או שקשורות לקופות בהסדר. 
ברור לכולם, שמדובר לא רק בילדים. הילד מגיע למרפאה עם הוריו וכך באמצעות גימיקים שונים מנסים 

למשוך גם את הורי הילדים מן הרופאים האישיים שלהם.
משרד הבריאות, באמצעות הצבת תנאי-סף מקדמיים מכבידים ובלתי אפשריים, כגון: דרישה להון עצמי בסך 10 מילון ₪ ודרישה לערבויות בסך של 15 מליון ₪, מסכל הלכה למעשה את הקמת התאגיד הייעודי ברפואת שיניים, שבאמצעותו ניתן יהיה לקבל טיפולי שיניים גם אצל רופאים פרטיים במרפאותיהם. ברור שלתאגיד, שהוא חברה לתועלת הציבור ללא מטרות רווח – אין מאיפה להביא סכומי עתק כאלה.


איך זה יעבוד?
עם הקמת התאגיד היעודי, הכפוף לקבלת פטור מהממונה, ינותק הקשר הבל-יינתק הקיים היום בין ההשתייכות של המטופל לקופה מסויימת לבין טיפולי השיניים שלו, הווה אומר, לא תהיה חובה על הורה לטפל בשיני ילדיו באותה קופה בה הוא חבר לצורך שירותי בריאות אחרים. הוא יהיה זכאי להחליט, שהילדים יקבלו את שירותי הסל בתחום רפואת השיניים, המגיעים להם לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, באמצעות התאגיד היעודי, ואילו את שירותי הבריאות האחרים ימשיכו לקבל בקופה הקיימת. בכך יוכלו רופאי השיניים הפרטיים להתחרות בקופות החולים, מצב שאיננו אפשרי היום.


ברור, שאם יירשמו יותר ילדים לתאגיד היעודי – כך יגדל הסכום שהמדינה תעביר לתאגיד ויהיה יותר כסף לתשלום לרופאי השיניים עבור הטיפולים אשר ייבצעו. וזה כבר תלוי בנו. עם הקמת התאגיד היעודי, אם כל אחד מאיתנו יסביר למטופליו את היתרונות של המשך קבלת שירות במרפאה הפרטית, , ואת הדרך שבה הם יכולים להישאר במרפאתו – נצליח בגדול. מובן, שרופאי השיניים והמרפאות שיוכלו להשתתף במתן שירותים לילדים הזכאים דרך התאגיד היעודי יהיו רק אלה שיתקשרו עם התאגיד היעודי לשם כך. 
חברים יקרים, אנו נאבקים על חיינו המקצועיים, על זכותנו להמשיך לשרת את מטופלינו כרופאים עצמאיים וזאת באמצעות הקמת גוף שיוכל לאפשר לנו זאת. פעם אחרי פעם אנו תלויים בועדות הכנסת, במשרד הבריאות, ובגורמים שלטוניים אחרים. הגיע הזמן שניקח את גורלנו בידינו. 
משרד האוצר הסכים לתרום 5 מליון ₪ להקמת התאגיד, הממונה על ההגבלים העסקיים איפשר להר"ש להעמיד כ- 3 מליון ש"ח להקמת התאגיד. אם כל אחד מאיתנו יהיה מוכן לתרום 1,000 ₪ לטובת הקמת קרן לערבויות הדרושות להקמת התאגיד – יוכל התאגיד לקום. כל זאת כאמור, בכפוף לכך שנקבל אישור מהממונה על הגבלים עסקיים.
נשמח לקבל התייחסותך להקמת התאגיד הייעודי. לרפואת השיניים.
לעת עתה אנו מבקשים מכל אחד לעזור במסע ההסברה שיצאנו בו לציבור הרחב על ידי כניסה ושיתוף בפייסבוק.

נשמח מאוד לקבל תגובותיכם לגבי הקמת קרן לצורך הגשת ערבויות להקמת תאגיד ייעודי.בכבוד רב,

הועד המרכזי
 

הצטרפות להר"ש
חיפוש באתר
לוח אירועים
דצמבר 2018
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
חיפוש רופאים

חיפוש רופא לפי תחום

רופא שיניים כללי
אורתודונטיה - יישור שיניים
כירורגיה פה ולסת
פדודונטיה - רפואת שיניים לילדים
אנדודונטיה - טיפול שורש
רפואת הפה
שיקום הפה
פריודונטיה - מחלות חניכיים
שיקום הפה ושיקום פנים ולסתות
רפואת שיניים ציבורית
פתולוגיה אוראלית

אזור בארץ

rights


חוברת-ההטבות-הדיגיטלית

formsDownload

archive

עיתון לרפואת הפה והשיניים - מהדורת ינואר 2018
הורדה

dental


NEKUDAT_2018_NEW-1


Banner_194x318